20 August, 2008

Nokia Lonely Planet ile işbirliğine girdi

Dünyanın lider cep telefonu üreticisi Nokia, “Nokia Maps” kullanıcılarının Lonely Planet’in sağladığı 100’den fazla popüler turistik merkeze ilişkin bilgileri indirebileceğini ve daha fazla turistik yerle ilgili hazırlıkların planlandığını açıkladı. Yapılan açıklamada cep telefonlarına yapılacak her bir indirmenin maliyetinin 7,99 Euro olacağı belirtildi.

Daha önce cep telefonu kullanıcılarının müzik indirebilmeleri için Warner Music, Sony BMG ve Universal Music ile anlaşma imzayan Nokia'nın yaptığı açıklamada, “Lonely Planet rehberleri, yolculara, görülmesi gereken yerleri ve her bir yer için gece hayatını tanıtmanın yanı sıra yemek, alış veriş ve uyumak için iyi yerleri bulmalarına yardımcı olacak” denildi.

Cep telefonu kullanıcıları için internet hizmetlerini artıran Nokia, küresel online piyasasının değerinin 2010 yılına kadar 100 milyar Euro’ya çıkacağını tahmin ediyor. 2007 yılında 440 milyon adet cep telefonu satışıyla küresel cep telefonu satışlarının yüzde 40’ını karşılayan Nokia, dünya çapında 116 bin kişiyi istihdam ediyor.

No comments: