19 October, 2008

Bu hafta vizyonda neler var? Sevimli Dinozor Tatilde, Max Payne, Kod Adı: JCVD, Acaip Bi Film, Ölüm Yarışı, Sevgi Fırtınası

Sevimli Dinozor Tatilde - Urmel Voll in FahrtYönetmen: Reinhard Kloss, Holger Tappe
Seslendirenler: Anke Engelke, Oliver Kalkofe, Roland Hemmo
Konu: Kanatlı bir bebek dinozor ve arkadaşlarının okyanusun ortasındaki adada geçen yaşamları, bir dinozor avcısının ortaya çıkmasıyla değişir. Lüks yatında dinozor ve arkadaşlarını tutsak etmek isteyen avcı, sürpriz biçimde ortaya çıkacak hayaletlerden de habersizdir.
imdb rating: 5.5/10

>> Website

--

Max PayneYönetmen: John Moore
Oyuncular: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Beau Bridges, Chris O’Donnell
Konu: Ünlü bilgisayar oyunu Max Payne'in sinema filmi sonunda hayranlarıyla buluştu. New York'ta yaşayan DEA ajanı Max Payne, iyi bir işe, güzel bir eş ve sevimli bir kız çocuğuna sahiptir. Ancak bir gece eve döndüğünde eşi ve kızının vahşice öldürüldüğünü gören Payne bu cinayetin peşine kendisi düşecektir.
imdb rating: 7.1/10
>> Website

--

Kod Adı: JCVDYönetmen: Mabrouk El Mechri
Oyuncular: Jean Claude Van Damme, Francois Damiens, Zinedine Soualem, Karim Belkhadra
Konu: Jean Claude Van Damme'ın kendisini oynadığı film. Uluslararası bir üne sahip ve geçmişinde sadece video için çekilen filmlerle şöhretine biraz da gölge düşmüş Van Damme'ın kendi hayatını canlandırdığı sürpriz bir film. Yüksek imdb puanı ile dikkate değer.
imdb rating: 7.8/10
>> Website

--

Acaip Bi Film - Disaster MovieYönetmen: Jason Friedberg, Aaron Seltzer
Oyuncular: Matt Lanter, Vanessa Minnillo, Nicole Parker, Crista Flanagan
Konu: Bilinen her türlü doğal felâketin yaşandığı bir gecede hayatta kalmaya çabalayan 20’li yaşlardaki bir grup gencin başına gelenlerin anlatıldığı klasik bir gençlik absürd komedi filmi. Afişte de gördüğünüz gibi Sex and the City'den Iran Man'e, Hellboy'dan Kung Fu Panda'ya birçok filme göndermelerde bulunuyor. Bu arada imdb puanı ile de en düşük filmler arasında bulunduğunu izlemek isteyenlere hatırlatmak isteriz.
imdb rating: 1.3/10
>> Website

--

Ölüm Yarışı - Death RaceYönetmen: Paul W. S. Anderson
Oyuncular: Jason Statham, Joan Allen, Tyrese Gibson, Ian McShane
Konu: Transporter'ın başrol oyuncusu Jason Statham'ın yer aldığı bir aksiyon. Azılı suçluların yer aldığı bir hapishanenin yöneticileri, cezaevindeki mahkûmları birbirleriyle dövüşmeye zorlayarak, bir çeşit ölüm kalım oyunu düzenlemeye karar verirler. Otomobil yarışlarında üç şampiyonluk Ames'da, burada hayatta kalmayı başarmak zorundadır.
imdb rating: 6.8/10
>> Website

--

Sevgi Fırtınası - Nights in RodantheYönetmen: George C. Wolfe
Oyuncular: Richard Gere, Diane Lane, Scott Glenn, Christopher Meloni
Konu: Haftanın romatik filmi. Küçük bir kasaba olan Rodanthe’de sükûnet bulmaya gelen Adrienne'ın varışından kısa bir süre sonra kasabaya büyük bir fırtınanın yaklaştığı bildirilir. O sırada Dr. Paul Flanner de kasabaya gelecek ve fırtına yaklaşırken ikili huzuru birbirlerinde arayacaktır.
imdb rating: 5.6/10
>> Website

No comments: